Autoryzowany przedstawiciel:
Autoryzowany przedstawiciel:
Autoryzowany przedstawiciel:
Jesteś tu: ikona Strona główna ikona Porady fachowca
Sprzedaż
ratalna
Możliwości zakupu na raty, bez zaświadczenia w kilka minut !
ikona

Porady fachowca

Dobra praktyka kosiarza

Pamiętaj, aby przed każdym uruchomieniem kosiarki sprawdzić stan oleju oraz oczyścić filtr powietrza. Po pierwsze, nigdy nie możesz mieć pewności, że byłeś ostatnim użytkownikiem sprzętu. Po drugie, potencjalny ubytek oleju jest jednym z pierwszych objawów poważnego uszkodzenia silnika, którego można uniknąć. Czysty filtr powietrza natomiast, to odpowiednia dawka powietrza niezbędna do sporządzenia w gaźniku odpowiedniej mieszanki paliwowo-powietrznej.Uważaj na starzejące się paliwo!

Nowoczesne silniki kosiarkowe, jak również 2-suwowe w pilarkach i wykaszarkach, są bardzo wrażliwe na starzejące się paliwo. Benzyna degraduje się już po miesiącu nie używania i wytrącają się z niej liczne niepożądane związki, które zanieczyszczą nasz gaźnik i cały układ paliwowy. Aby ustrzec się przed tym, a tym samym zapewnić sobie łatwy rozruch za każdym razem, należy przed przechowywaniem po sezonie zużyć całe paliwo, co więcej, w taki sposób, aby urządzenie samo zgasło.Łańcuch ostry jak brzytwa

Po każdym wypalonym zbiorniku mieszanki ostrz łańcuch pilarki spalinowej okrągłym pilnikiem odpowiednim do specyfiki Twojego łańcucha. Każdy ząb pod odpowiednim kątem jednym pociągnięciem na zewnątrz zębu tnącego wystarczy. W ten sposób możesz zrobić 3-krotnie, 4-te jednak ostrzenie powierz profesjonaliście, który naostrzy Twój łańcuch maszynowo. Pamiętaj też o gradowaniu prowadnicy, jej obracaniu o 180 stopni wokół podłużnej osi symetrii, a także o oczyszczeniu rowka oraz kanału olejowego. Żywotność prowadnicy możesz wydłużyć poprzez smarowanie jej końcówki małą smarownicą wciskając smar przez specjalny do tego otwór.

Kontakt z nami

tel.: 504 227 204
sklep@agrotech-poznan.pl

Sklep internetowy

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego...
ikona
AgroTech Poznań Autoryzowany Dealer Husqvarna
Realizacja: Dpl Agency - Strony Internetowe Poznań


ikona Polityka Prywatności Cookie ikona Agrotech na G+

Agrotech
ul. Bytomska 5a 61-403 Poznań
tel. 61 810 46 35 e-mali: sklep@agrotech-poznan.pl