Autoryzowany przedstawiciel:
Autoryzowany przedstawiciel:
Autoryzowany przedstawiciel:
Jesteś tu: ikona Strona główna ikona Kosiarka Automatyczna Automower®
Sprzedaż
ratalna
Możliwości zakupu na raty, bez zaświadczenia w kilka minut !
ikona

Kosiarka Automatyczna Automower®

Pilarki Husqvarna Produkowane od ponad 20 lat kosiarki automatyczne Husqvarna, dużej i cenionej marki specjalizującej się w produkowaniu urządzeń mechanicznych doskonałej klasy przeznaczonych do pielęgnacji terenów zielonych, dopiero od niedawna zaczęły zdobywać popularność w Polsce. Obecnie do koszenia polskich trawników wykorzystuje się modelekosiarek automatycznych – Automower® z wydajnością wielokrotnie większą niż ta, którą wyróżniały się pierwsze dostępne na rynku kosiarki automatyczne. Ewolucja techniczna, jakiej podlegały właśnie kosiarki automatyczne, doprowadziła nie tylko do podniesienia osiągów, ale również do wyposażenia ich opcjonalnie w różnego rodzaju czujniki, GPS czy funkcję wysyłania wiadomości tekstowych SMS. Kosiarki automatyczne Husqvarna – z wyglądu niepozorne – potrafią nawet analizować tempo wzrostu trawy i reagować koszeniem wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Innowacyjne i inteligentne urządzenie do koszenia

Najnowszej generacji kosiarki automatyczne Husqvarna Automower® to w pełni profesjonalne maszyny do pielęgnacji trawnika. Maszyny Automower nazywane są „wehikułem czasu wolnego” bądź „ogrodnikiem, który wykonuje swą pracę 24 godziny na dobę”. Dlaczego? Ponieważ są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają nadzoru nad swoją pracą. Kosiarka Husqvarna Automower® jest zasilana przez wbudowany akumulator i porusza się po trawniku w sposób nieregularny, ale uporządkowany: tnąc trawę w miejscach, gdzie jest to wymagane i to z dużą częstotliwością, dzięki czemu pozostawia na tyle drobne ścinki, że te rozkładają się na trawniku jako nawóz, eliminując jednocześnie problem bioodpadu. Kosiarka Husqvarna Automower® pracuje wewnątrz pętli indukcyjnej wyznaczonej na obrzeżach trawnika przez specjalny przewód ograniczający (wysokiej jakości kabel miedziany podwójnie ekranowany), mocowany na powierzchni ziemi lub ok. 20 cm pod jej powierzchnią. Po dotarciu do przewodu ograniczającego kosiarka Automower® obraca się i podąża w innym kierunku. A kiedy zabraknie jej energii...? Kosiarka Automower® sama podąży do stacji ładującej, umieszczonej na terenie trawnika. Tam bowiem kosiarka automatyczna Husqvarna ładuje akumulator, po czym wróci do koszenia. Jeszcze nigdy wcześniej trawnik nie był tak zadbany, jak pod opieką kosiarki Husqvarna Automower®! Kosiarki automatyczne Husqvarna to urządzenia inteligentne, które można dostosować do indywidualnych oczekiwań, potrzeb i wymagań użytkownika.

Jeśli chcesz zobaczyć jak działa kosiarka automatyczna Husqvarna Automower®, zapraszamy do galerii multimediów.

Czym wyróżnia się kosiarka automatyczna Husqvarna?

Najważniejsze zalety automatycznych kosiarek Husqvarna Automower®:

  • • Pielęgnacja trawnika przy użyciu kosiarek automatycznych Husqvarna Automower

Od dawna wiadomo, że im częściej kosi się trawę, tym korzystniej dla murawy. Kosiarka automatyczna Automower nieustannie ścina świeżo odrastające milimetry źdźbła trawy, dzięki czemu nie pozwala na ich przerośnięcie i kępowacenie. I co ważne: cieniutkie i niezwykle ostre noże kosiarki Automower® faktycznie odcinają fragmenty trawy, a nie odrywają, jak ma to miejsce przy zastosowaniu tradycyjnych noży o stosunkowo szerokiej krawędzi natarcia, zarówno w kosiarkach spalinowych, jak i w traktorkach. Kosiarka automatyczna Husqvarna sprawdzi się w każdych warunkach, bez względu na wielkość powierzchni zielonej czy jej kształt. Kosiarka automatyczna może być śmiało używana nawet wtedy, gdy warunki pogodowe są trudne.

• Bezpieczeństwo kosiarek automatycznych – Husqvarna Automower®

W razie uniesienia kosiarki automatycznej Automower® bądź jej wywrócenia, noże zatrzymują się automatycznie. Ponadto, noże obracają się z dala od zewnętrznej krawędzi maszyny. Jeżeli Husqvarna Automower® napotka przeszkodę, zatrzyma się i zmieni kierunek ruchu, nie powodując żadnych uszkodzeń. Korzystanie z kosiarki Husqvarna Automower® jest łatwe i przyjemne.

  • Czas pracy kosiarki automatycznej Husqvarna

To, czy kosiarka automatyczna Husqvarna Automower® ma pracować non-stop przez 7 dni w tygodniu, zależy wyłącznie od użytkownika. Trzy niewielkie noże wykonują staranne cięcia, a pracująca w trybie ciągłym kosiarka Automower® kosi trawnik z dużą częstotliwością (z przerwą na ładowanie akumulatora). Mniejsze ścinki przekładają się na lepsze nawożenie i soczyście zielony trawnik.

  • Wytrzymałość kosiarki automatycznej Husqvarna

Kosiarka automatyczna Automower® może pozostawać w ogrodzie przez całą dobę. Maszyna Automower® została bowiem zaprojektowana tak, aby funkcjonować prawidłowo bez względu na warunki atmosferyczne. Jej konstrukcja sprawdza się nawet w trudnym klimacie Skandynawii. Koła napędowe kosiarki automatycznej zapewniają doskonałą przyczepność na śliskich powierzchniach i określonych dla danego modelu pochyłościach terenu trawnika. Kosiarka automatyczna Husqvarna Automower® zda egzamin w trudnych warunkach.

  • Ochrona środowiska a kosiarka automatyczna Automower®

Kosiarka automatyczna Husqvarna Automower® jest zasilana elektrycznie, natomiast wersja Solar Hybrid jest także wspomagana energią słoneczną – żadna z maszyn nie wytwarza zanieczyszczeń. Kosiarki automatyczne Automower® są bardzo ciche i mogą pracować w każdym czasie zgodnym z ustawieniami użytkownika, również w nocy. Niskie zużycie energii, którym wyróżniają się kosiarki automatyczne Husqvarna Automower®, umożliwia im pracę za niewielką część kosztu użytkowania innych, konwencjonalnych kosiarek. Kosiarka automatyczna Husqvarna rozdrabnia skoszoną trawę, która może być potem wykorzystana jako naturalny nawóz.

Najważniejsze parametry robocze dostępnych kosiarek automatycznych Husqvarna Automower®:

 

Model kosiarki automatycznej

Wysokość koszenia w mm

Szerokość koszenia w cm

Max. wydajność pracy w m²

Nachylenie robocze w %

Automower®   105

20 – 60

17

600

25

Automower®   305

20 – 50

17

500

25

Automower®   308

20 – 60

24

800

25

Automower®   310

20 – 60

22

1000

40

Automower®   315

20 – 60

22

1500

40

Automower®   320

20 – 60

24

2200

45

Automower®   330X

 

 

 

 

Automower®   420

20 – 60

24

2200

45

Automower®   430X

20 – 60

24

3200

45

Automower®   450X

20 – 60

24

5000

45

Automower®   220AC

20 – 60

22

1800

35

Automower®   Solar Hybrid

20 – 60

22

2200

35

Automower®   265 ACX

20 – 60

32

6000

35

Kontakt z nami

tel.: 504 227 204
sklep@agrotech-poznan.pl

Sklep internetowy

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego...
ikona
AgroTech Poznań Autoryzowany Dealer Husqvarna
Realizacja: Dpl Agency - Strony Internetowe Poznań


ikona Polityka Prywatności Cookie ikona Agrotech na G+

Agrotech
ul. Obornicka 229 60-650 Poznań
tel. 61 810 46 35 e-mali: sklep@agrotech-poznan.pl